top of page
Пошук

26 квітня - День пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи


Сьогодні в КЗ КОР "Меморіальний музей-садиба І.С. Козловського" згадують фатальні наслідки Чорнобильської трагедії. Ми вшановуємо хвилиною мовчання ліквідаторів та жертв цієї катастрофи.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який повністю зруйнував один із реакторів. У день трагедії загинула 31 особа, але реальні негативні наслідки трагедії справді грандіозні і в той же час неможливо точно визначити їх кількість. Офіційно було підтверджено смерть не більше 200 осіб, які мали безпосереднє відношення до аварії та зазнали радіаційної хвороби.

Запобігання катастрофічним наслідкам трагедії на Чорнобильській атомній електростанції значно ускладнилося прагненням влади приховати факт аварії та запобігти паніці населення. В результаті десятки тисяч жителів населених пунктів за межами 30-кілометрової зони відчуження не вжили необхідних заходів безпеки. Тепер саме з цією трагедією пов’язаний безпрецедентний сплеск онкологічних захворювань і тисячі новонароджених з деформаціями, які народилися в наступні роки.

У ліквідації аварії та її затяжних наслідків взяли участь понад 600 000 людей та були витрачені колосальні кошти. Територія, що безпосередньо знаходиться біля ЧАЕС, довгий час була забороненою зоною, непридатною для проживання.

19 листопада 2016 року розпочалося встановлення саркофагу над ЧАЕС. Загальна маса конструкції разом із допоміжним обладнанням складає 36 000 тонн. 29 листопада 2016 року насування арки було завершено. Зрештою, новий саркофаг запустили в експлуатацію у липні 2019 року.

У 2017 році у 30-кілометровій зоні було відкрито Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Він займає майже 227 тисяч гектарів, що становить 2/3 території Чорнобильської зони відчуження.

З 24 лютого 2022 року російські окупанти проникли до зони відчуження. Зони, де кожен невірний крок може призвести до радіаційного опромінення. Майже відразу після вторгнення на територію Чорнобиля, було піднято рівень радіації через радіоактивний пил, який в свою чергу піднявся російською технікою. Після вторгнення було порушено верхній шар ґрунту, через зсув якого і піднявся радіаційний фон.

І хоч Україна повернула під контроль ЧАЕС, за період її окупації рівень радіації було значно піднято, згоріли Чорнобильські ліси, було нещадно знищено природу і фауну.

 
 
 

Comments


Меморіальний Музей-садиба

І. С.Козловського © 2025

  • Белый Facebook Icon
  • Белый Instagram Иконка
bottom of page