36-та річниця Чорнобильської трагедії
- kozlovskiy19000
- 4 серп. 2022 р.
- Читати 1 хв

Сьогодні 36-та річниця Чорнобильської трагедії. Щорічно ми згадуємо фатальні наслідки цієї жахливої техногенної катастрофи, яку своєю масштабністю можна назвати серйознішою ніж на Першій Фукусімській АЕС. Ми вшановуємо хвилиною мовчання ліквідаторів та жертв цієї катастрофи, і ще з дитячих років знаємо якою небезпечною може бути радіація.
З 24 лютого 2022 року російські окупанти проникли до зони відчуження. Зони де кожен невірний крок може призвести до радіаційного опромінення. Майже відразу після вторгнення на територію Чорнобиля, було піднято рівень радіації через радіоактивний пил, який в свою чергу піднявся російською технікою. Після вторгнення було порушено верхній шар ґрунту, через зсув якого і піднявся радіаційний фон.
Окупанти захопили ЧАЕС, обстріли якої ледь не призвели до ще однієї катастрофи, кожен українець в цю ніч не замикаючи очі слідкував за подіями на станції. Ми знали до чого це може призвести, події на ЧАЕС підняли весь світ на ноги. В Чорнобилі згоріло більш ніж 10 тисяч гектарів лісу, що в свою чергу значно підняло рівень радіації.
Персонал ЧАЕС було взято в полон, люди були психологічно та фізично виснажені, що також могло призвести до фатальних наслідків, адже виконувати свої прямі обов'язки вони не мали сил.
Після відходу військ агресора стало відомо що атомна станція є повністю знеструмлена, - була пряма загроза викиду в атмосферу радіоактивних речовин зі сховища ядерних відходів. Відновити лінію електрозабезпечення вдалося лише 13 березня, хоч на наступний день російськими окупантами лінію було знову пошкоджено.
На даний момент Чорнобильська АЕС є під контролем України, електропостачання відновлено, а прямої загрози вибуху немає. На жаль за період окупації ЧАЕС рівень радіації було значно піднято, згоріли Чорнобильські ліси, було нещадно знищено природу і фауну.
Comments