top of page
Пошук

З Днем захисників і захисниць України!


Вітаємо з Днем захисників і захисниць України та святом Покрови Пресвятої Богородиці!

В першу чергу хочеться привітати наших захисників, адже це свято тих, завдяки кому ми тримаємо нашу оборону та маємо змогу жити своїм власним життям – працюючи, втілюючи свої ідеї та амбіції в життя. Наші воїни продовжують тисячолітні українські військові традиції, примножуючи та розвиваючи їх. Починаючи з 2014 року, війна змінює та гартує українську націю,в той час, як світ змінюється на наших очах завдяки відвазі наших воїнів. Ми продовжуємо боротись за нашу свободу і незалежність, національну гідність та ідентичність з вірою в те, що наші захисники здобудуть перемогу для України.

Цього річ українці відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці 1 жовтня. Сама ж ідея заступництва Божої Матері має досить глибоке коріння із часів Київської Русі.

Покрова як покровителька українського війська перейшла від руських князів до козацтва. Для козаків свято Покрови Пресвятої Богородиці мало особливе значення, сакральне значення. Саме ж свято ще називали - Козацька Покрова. На свято Покрови козаки обирали нового гетьмана або членів старшини.

Традиції військово-козацької спільноти відроджувалися у добу Української революції 1917-1921 рр., саме вони стали основою для розбудови збройних сил УНР, ЗУНР та Української Держави в цілому. Це стерігається і в найменуваннях військових формацій: Український козацький полк імені Богдана Хмельницького, Петра Дорошенка, Максима Залізняка, Костя Гордієнка, Івана Мазепи.

Козацькі «відбитки» спостерігаються у назвах: Січові стрільці, Запорізька група, Сердюцька дивізія, Запорізька Січ, гайдамацькі полки та вільне козацтво.

Українці під час Другої світової війни боролись із нацизмом у лавах Червоної, Української повстанської та в арміях Об’єднаних Націй. Українська повстанська армія захищала українців від нацистського та комуністичного режимів. Українці боролися за відновлення своєї державності при цьому наслідуючи козацькі військові традиції. Символічним став і день створення УПА, що припав на 14 жовтня 1942 року, адже саме тоді припало свято Покрови Пресвятої Богородиці. Продовженням українського визвольного руху, стала боротьба УПА періоду революції 1917-1921 рр. та підпільно-бойової Української військової організації та Організації українських націоналістів у 1920–1930-х роках.

Сьогодні ж можна з впевненістю сказати, що наше військо є одним з найбоєздатнішим серед армій Європи. За час російсько-української війни, була проведена важлива реформа Збройних Сил, а армія професіоналізувалася як одна з найважливіших інституцій країни.

Ми повинні забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу.

З Днем захисників і захисниць України!

Слава Україні!

 
 
 

Comments


Меморіальний Музей-садиба

І. С.Козловського © 2025

  • Белый Facebook Icon
  • Белый Instagram Иконка
bottom of page