Представлення обрядодійства - "Івана Купала на садибі Івана Козловського"
- kozlovskiy19000
- 4 серп. 2022 р.
- Читати 1 хв

На території КЗ КОР "Меморіальний музей-садиба І.С. Козловського" відбулося представлення обрядодійства - "Івана Купала на садибі Івана Козловського".
Свято Івана Купала одне з найдавніших дохристиянських свят, несе в собі тисячолітню історію та значну кількість обрядів. На жаль, більшість купальських традицій втрачено, але деякі з них залишились до сьогодення.
В купальську ніч всі рослини наділяються найбільш цілющими властивостями, тому люди заготовляють різнотрав'я роблячи з нього не лише обереги, але і цілющі чаї та настої.
Щороку, в день Івана Купала молоді дівчата плетуть вінки та пускають їх на воду - кажуть, куди вінок попливе, в тій стороні й кохання.
Традиційним є і прикрашання купальського деревця - Марени, таке дерево прикрашали вінками, стрічками та квітами, водили навколо нього хороводи, після чого кожен охочий міг взяти гілочку дерева як оберіг, а саме дерево спалювали або топили.
Вогонь на свято Купала мав функцію захисту та очищення, часто через таке вогнище стрибали не лише поодиноко, але і парами. Гарним знаком вважалося перестрибнути вогнище не розірвавши руки.
Взагалі купальська ніч вважалася наділеною містичними, магічними силами, а люди вірували в те, що саме на Купала розквітає квітка папороті, яка могла подарувати незліченні багатства, здоров'я та щастя.
Музей-садиба І.С. Козловського старається зберігати та відроджувати традиції, що передавалися віками з покоління в покоління.
Молоді, незаміжні дівчата завітали до музею аби відновити купальські традиції. Дівчата сплели свої перші купальські вінки, не зупинив молодь навіть купальський дощ, який є доволі хорошим знаменням.
Під час плетіння та пускання вінків на воду велась відеозйомка, а до дня Івана Купала було підготовано відеоролик, з яким можна ознайомитися за посиланням: https://youtu.be/1Lb90BI7vxI
Comments