top of page
Пошук

Івана Купала на садибі Івана Козловського


В КЗ КОР «Меморіальний музей-садиба І.С. Козловського» відбулося відтворення обрядодійства «Івана Купала на садибі Івана Козловського».

До музею завітали гості з міста Києва, аби доторкнутись до історії та традицій святкування дня літнього сонцестояння.

Для гостей була підготовлена цікава програма наповнена купальськими піснями та традиціями.

Відвідувачів музею зустрічала купальська пісня «Ой за нашим садом три місяці рядом», у виконанні народного фольклорно-етнографічного ансамблю «Діброва», керівник – Наталя Рослякова, Гребінківської громади, селища Гребінки. Ансамбль «Діброва» радував відвідувачів музею своїми календарно-обрядовими піснями протягом всього вечора.

Також, до відтворення купальських традицій долучились і учениці Мар’янівського ліцею. Дівчата подарували гостям пісні -«Кругом Мареноньки», «Ой на Івана, та й на Купала» та пісню «Русалоньки».

Важливою традицією на Івана Купала є наряджання гілки Марени, та опудала Купала. Тому відвідувачі не лише долучились до цього дійства, але і залюбки фотографувалися з головними атрибутами обряду.

Для гостей було підготовлено майстер-клас з виготовлення купальського оберега та свічки. Такі обереги зберігаються протягом року та мають охоронну силу оселі та всієї родини.

Кожен охочий міг сплести собі купальський вінок та пустити його на воду. Вважається, що вінки мають пускати лише молоді та незаміжні дівчата, аби дізнатися де їхня доля. Але, відомо що, вода у купальську ніч має очищувальну та цілющу силу, вінки що пускаються на воду, набувають магічної енергії, яка може принести удачу, кохання та захист від злих сил.

Традиційно, під кінець дійства Купала та Марену було втоплено у річці, таким чином проводиться обряд очищення від негативної енергії, нещасть та хвороб.

Гостей пригощали смачним козацьким кулешем та запашним чаєм із різнотрав’я.

 
 
 

Comentários


Меморіальний Музей-садиба

І. С.Козловського © 2025

  • Белый Facebook Icon
  • Белый Instagram Иконка
bottom of page